نقش دولت روحانی در این جنایت علیه مردم ایران چیست؟

حسن داعی، فوروم ایرانیان

اگر غرب در توهم سازش با روحانی نبود، عکس العمل جهانی به اعدام و سرکوب بسیار شدیدتر و ازاینرو، دست رژیم بسته تر بود. در ایران نیز، خشم مردم از اعدام، سرکوب، فلاکت روز افزون و سفره های خالی، بجای آنکه کل نظام را هدف قرار دهد و بدنبال راه چاره ای برای نجات از این کابوس سی ساله باشد، با امید واهی به اصلاح امور توسط روحانی، به بیراهه میرود و عمر حکومت بازهم طولانی تر میشود

———————————-

موج اعدام کشور را فرا گرفته و سرکوب و خفقان بیش از گذشته اعمال میشود. سوال مهم این است که نقش دولت روحانی در این جنایت علیه مردم ایران چیست؟ طبیعی است که اصلاح طلبانی که نقش روابط عمومی نظام در داخل و خارج کشور را بازی میکنند، همان استدلالی را که در زمان محمد خاتمی استفاده میکردند، یکبار دیگر مطرح کرده و خواهند گفت که اصولا اعدام و سرکوب به رئیس جمهور ربطی ندارد و از حیطه اختیارات ایشان خارج است. از اینرو، نباید از رئیس جمهور منتخب و محبوب بازخواست کرد.

برخی از آنان مثل محمد خاتمی طلبکار هم شده و میگویند که “تمامیت خواهان و نهادهای امنیتی (منظور وی باند ولی فقیه است) میخواهند با افزایش سرکوب، عقبه (یعنی پایگاه اجتماعی) روحانی را از وی جدا کنند.” به عبارت دیگر، حسن روحانی خودش نیز بنوعی قربانی این موج سرکوب و اعدام است.

در پاسخ به روضه خوانی و وقاحت این جماعت باید  از آنان پرسید که اگر دولت روحانی از اعدام و سرکوب ناراضی است چرا بجای شکوه و شکایت، از آن دفاع میکند. وزیر دادگستری اش توهین و حمله به دختر موسوی را توجیه میکند، وزیر ارشادش از بستن روزنامه بهار دفاع میکند و سخنگوی وزارت خارجه اش، گزارش احمد شهید در مورد نقض گسترده حقوق بشر در ایران را بی اساس و توهین به ملت شریف ایران میخواند و در صفحه فیس بوک خود که برای خام کردن افکار عمومی غرب براه انداخته، از شکوفائی مردمسالاری دینی در ایران که به گفته ایشان الگوی دموکراسی برای مردم منطقه نیز شده سخن میگوید؟

به گفته اصلاح طلبان، رئیس جمهور در سرکوب گسترده و اعدام دخالتی ندارد، در برنامه هسته ای هیچ نقشی ندارد، در مذاکرات هسته ای فقط مجری دستورات رهبر است و بنابراین، در مورد آینده تحریم ها که اقتصاد و زندگی مردم را به نابودی می کشاند هیچ کاره است. در سیاست های منطقه ای و دخالت و کشتار در سوریه و نابود کردن سرمایه های کشور نیز هیچ نقشی ندارد چون سپاه قدس تصمیم میگیرد، در این صورت، باید از این جماعت ماله کش پرسید که پس خاصیت این رئیس جمهور چیست و به چه دلیل مردم را به گرم کردن تنور انتخابات نمایشی دعوت کردید؟

اما یک نکته کاملا بارز و روشن است و اینکه اگر هم اکنون جلیلی یا احمدی نژاد رئیس جمهور بود رژیم با این دست باز قادر به کشتار و اعدام نبود زیرا همه جهان یک صدا اعتراض میکردند. اما اکنون، با حضور دولت روحانی که گویا قرار است با آمریکا دوست شود و مذاکرات هسته ای را با خوبی و خوشی به پایان برساند و انشاء الله در سوریه نیز برای حل مشکل غرب آستین ها را بالا بزند، صلاح کشورهای غربی در سکوت و دادن مهلت به دکتر روحانی است.

در داخل کشور نیز، خشم مردم از اعدام، سرکوب، فلاکت روز افزون و سفره های خالی شان، بجای آنکه کل نظام را هدف قرار دهد و بدنبال راه چاره ای از کابوس سی ساله آخوندی باشد، با امید بستن واهی به اصلاح امور توسط دولت هیچ کاره روحانی، به بیراهه میرود و عمر این حکومت ضد ایرانی و ضد بشری بازهم اضافه تر میشود.

این است خاصیت انتخابات و اصلاح طلبی در نظام  پاسدار-آخوندی ولایت فقیه

Advertisements
This entry was posted in armando96 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s