تجمع اعتراضی و اعتصاب غذا جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز

sanatishiraztajamo تجمع اعتراضی و اعتصاب غذا جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز

1457749 569813443096156 297690331 n تجمع اعتراضی و اعتصاب غذا جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیرازروز سه شنبه، ۱۲ آذر ماه، دانشگاه صنعتی شیراز شاهد تجمع حدود ۳۰۰ نفر از دانشجویان در مقابل سرویس غذاخوری دانشگاه بود.

بنابر گزارش های رسیده به دانشجونیوز، این تجمع در اعتراض به معضلات صنفی دانشجویان، به ویژه مشکلات سلف سرویس دانشگاه، با حرکتی نمادین آغاز شد.

دانشجویان با چیدن سینی های غذا از داخل سلف به سمت ساختمان مدیریت دانشگاه اعتراض خود را نشان دادند.

علی رغم حضور دکتر علیزاده، مدیر امور دانشجویی و دکتر حسام الدینی ،معاون دانشجویی، و تلاش برای پاسخگویی و رفع مشکلات موجود، دانشجویان خواستار حضور ریاست دانشگاه، آقای دکتر جم، برای پاسخ گویی مستقیم به آن ها نسبت به مشکلات موجود شدند.

یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز می گوید: در نهایت پس از گذشت یک ساعت و نیم و تماس های مدیر و معاون دانشجویی دانشگاه با ایشان، در جمع دانشجویان معترض حضور یافتند. در حالی که ایشان از زمان آغاز ریاستشان در این دانشگاه در مرداد ماه سال ۸۹، علی رغم درخواست های مکرر دانشجویان، شورای صنفی و تلاش های فعالین دانشجویی این دانشگاه، حاضر به حضور در جمع دانشجویان و پاسخ گویی مستقیم به ایشان و یا تشکیل جلسه با نهادهای دانشجویی نشده بودند. اما ظاهراً با انتخاب دولت تدبیر و امید و تغییر ساختار وزارت علوم، خود را ناچار به پاسخ گویی دیدند.

انتقاد نسبت به شیوه ی مدیریتی و عملکرد رییس دانشگاه در طول ۳ سال گذشته، مشکلات عدیده ی فرهنگی، پلمپ غیر قانونی انجمن اسلامی دانشگاه در همان روزهای نخست ریاست و ایجاد فضای امنیتی و برخوردهای شدید انضباطی از جمله اعتراض های دانشجویان به رییس دانشگاه بود.

در نهایت دانشجویان معترض خواستار برگزاری جلسه ی پرسش و پاسخ با حضور دکتر جم و معاونین وی شدند. رییس دانشگاه نیز این خواسته دانشجویان را پذیرفته است.

در همین راستا مقرر شد که هفته ی آینده، جلسه ی پرسش و پاسخی از طریق شورای صنفی دانشگاه به عنوان نماینده ی دانشجویان، در سالن آمفی تئاتر دانشگاه به صورت عمومی و در جمع همه ی دانشجویان برگزار شود.

در پایان این تجمع که حدود دو ساعت به طول انجامید، دکتر جم به دانشجویان معترض وعده داد که هیچ یک از دانشجویان، به دلیل شرکت در این تجمع، دچار مشکل انضباطی نخواهد شد.

Advertisements
This entry was posted in armando96 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s