نماینده مجلس: به هیات پارلمانی اروپا اجازه دیدار با جعفر پناهی و ستوده را نمی‌دهیم

289f8f9a3a3b65bae80ed50d65cdf3d8 نماینده مجلس: به هیات پارلمانی اروپا اجازه دیدار با جعفر پناهی و ستوده را نمی‌دهیم

جایزه معروف ساخاروف از طرف پارلمان اروپا در ماه اکتبر ۲۰۱۲ به نسرین ستوده و جعفر پناهی اختصاص داده شد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: چنان‌چه وزارت خارجه از دیدار هیئت پارلمانی اروپایی با دو نفر از فعالان فتنه ۸۸ <ممانعت> به عمل نیاورد مجلس نسبت به این موضوع واکنش جدی نشان خواهد داد.

به گزارش عصر ایران جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به برخی اخبار در خصوص احتمال دیدار هیئت پارلمانی اروپا با ۲ نفر از” فعالان فتنه ۸۸” در جریان سفر خود به ایران اظهار داشت: این هیئت اجازه ندارد که با این گونه افراد دیدار داشته باشد و اگر این هیئت بخواهد به بازی‌های هدایت شده‌ای از سوی رسانه‌ها و شبکه‌های جاسوسی غرب ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه وزارت خارجه اجازه نخواهد داد، هیئت پارلمانی اروپایی در زمین رژیم صهیونیستی بازی کند، افزود: قطعا باید از انجام این دیدارها ممانعت صورت گیرد و اجازه این گونه دیدارها صادر نشود و چنان‌چه وزارت امور خارجه دقت لازم را در این ارتباط نداشته باشد و این اتفاق بیفتد مجلس واکنش جدی در این خصوص از خود نشان خواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: ما پیش از این در دوره مجلس هشتم نیز شاهد بودیم و هیئت‌هایی قصد داشتند تا در جریان سفر خود به ایران با سران فتنه دیدار داشته باشند که وزارت خارجه وقت، مجلس و کمیسیون امنیت ملی نسبت به این امر واکنش نشان دادند و این سفرها شکل نگرفت.

جعفر پناهی، فیلمساز و نسرین ستوده، وکیل وفعال حقوق بشر جایزه سال ۲۰۱۲ ساخاروف را که یک جایزه حقوق بشری است،  سال گذشته در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند. این نخستین بار بود که این جایزه به ایرانی ها تعلق گرفت.

اولین جایزه ساخارف ۲۵ سال پیش  در سال ۱۹۸۸ به‌طور مشترک به نلسون ماندلا از آفریقای جنوبی و آناتولی مارچنکو از روسیه اهدا شد.

نلسون ماندلا، رییس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی، رهبر جنبش علیه آپارتاید و برنده جایزه صلح نوبل پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در سن ۹۵ سالگی درگذشت وبرندگان ایرانی‌ جایزه ساخارف به همراه مادران صلح روز شنبه با در دست داشتن شاخه گل جهت گرامی داشت خاطره نلسون ماندلا رهبر ضد آپارتاید مردم آفریقای جنوبی در مقابل سفارت آن کشور گرد هم آمدند و بعد از دیدار با سفیر آفریقای جنوبى دفتر یاد بود را امضا کردند.

Advertisements
This entry was posted in armando96 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s